Halloween ve 3. a 5. třídě

Dne 31. 10. 2023 proběhlo ve spojené 3. a 5. třídě projektové vyučování ve znamení Halloweenu.

Žáci se nejprve seznámili s historií svátku a mohli taknavázat na své poznatky o Keltech, které mají z vlastivědy. Vzhledem k tomu, že u nás nemá tento svátek takovou tradici jako v anglicky mluvících zemích, porovnali jej se vátek daleko hlubšího významu a tím jsou "Dušičky" - památka zesnulých.

Žáci byli během vyučování rozděleni do skupin. Nejprve hráli hru o "Strašidelnější strašidlo". Potom omotávali mumii, skládali puzzle a učili se čarodějné zaklínadlo. Za dobrou práci byli žáci odměněni strašidelnými sladkostmi.

Zábavné vyučování uteklo jako voda a děti se už těší na příští "halloveenské hraní".

Zita Marečková, tř. učitelka

Datum vložení: 5. 11. 2023 17:54