Expozice Cesty časem - 2. ročník

Dne 3.5. 2023 se žáci 2. ročníku zúčastnili interaktivní expozice „Cesty časem – procházky třebíčskou historií“ v areálu zrekonstruovaného zámeckého křídla v Třebíči.
Zita Marečková

Třídní učitelka zvolila lektorský blok „Šikovní řemeslníci“, při kterém byl dětem na kreslených panelech srozumitelnou formou vysvětlen postup výroby obuvi, sukna, plátna, chleba, piva nebo ozdobných prýmků. Žáci si na interaktivních modelech sami vyzkoušeli, jak se mlela mouka na žernovu, splétaly provazy nebo jak se žehlilo na válečkovém mandlu. Také se seznámili s erby řemeslnických cechů.

Všem dětem se program velmi líbil a těší se na návštěvu expozice v příštím školním roce.

Zita Marečková

Datum vložení: 28. 5. 2023 12:21