Exkurze na Kozí farmě Dvůr Ratibořice

V rámci připomenutí si Dne Země  21.4. 2023se zúčastnili  žáci 2.,4. a 5. ročníku exkurze na Kozí farmě  Dvůr Ratibořice.

Tato farma  se specializuje na produkci a prodej kozích výrobků. Značná část výrobků je označena značkou BIO a je možno si je zakoupit přímo na farmě nebo v obchodech se zdravou výživou.

Děti si během exkurze prohlédly stáje s kozami i dojírnu. Nejvíce se jim líbila malá kůzlata, která si mohly i pochovat. Poté následovala ochutnávka ochuceného jogurtového mléka a nákup kozích výrobků či jiných suvenýrů. Nakonec se mohly děti podle libosti proběhnout a zahrát si různé hry na travnatém prostranství v okolí restaurace.

Exkurze na Kozí farmě byla zajímavá a dětem se velmi líbila.

Zita Marečková

Datum vložení: 27. 4. 2023 14:29