Výlet 9. třída - Brno

Ve čtvrtek 16. června 9. třída poznávala Brno.

ŠKOLNÍ VÝLET 9. TŘÍDA - BRNO

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 se 9. třída vydala na školní výlet do Brna. Nejprve jsme si prošli centrum Brna s paní průvodkyní. Ta nám ukázala krásy funkcionalistických budov jako např. zrekonstruovaný hotel Avion, pobočka banky na náměstí Svobody, kavárna na Jakubském náměstí atd. Dozvěděli jsme se i jiné zajímavosti ohledně přestavby centra Brna. Po vydatném obědě jsme se vydali na hrad Špilberk, kde jsme se podívali do kasemat – jednu dobu nejhoršího vězení v Rakousku-Uhersku. Pro nás to v horkém dnu bylo příjemné zchlazení. Nakonec jsme navštívili hrobku Kapucínů, kde si již expozci prošel každý svým tempem. I když hlásili na odpoledne bouřky, zastihla nás až ve vlaku a my si celý den užívali již letní teploty, které se nám zdály v rozpáleném městě ještě o trochu vyšší.

Magda Věžníková

Datum vložení: 18. 6. 2022 9:28