Výlet 4. a 5. ročník - Náměšť nad Oslavou

Žáci 4. a 5. ročníku poznali během výletu Náměšť nad Oslavou

Dne 15.6. 2O22 se žáci 4. a 5. ročníku vydali vlakem společně na výlet. Cílem bylo nedaleké, malebné město Náměšť nad Oslavou. Děti si nejprve zasportovaly a vyřádily se na pěkném víceúčelovém hřišti zvaném Hájek. Poté již vedla jejich cesta do strmého kopce na zámek. Zde se v průběhu hodinové prohlídky dozvěděly mnoho z historie zámku, který byl v roce 2001 prohlášen Národní kulturní památkou. Při prohlídce děti často fotily starodávný nábytek, tapiserie a také prostřené stoly znázorňující způsoby stolování zámeckých pánů.

Po prohlídce interiéru zámku si děti prošly také zámecký park, podzámčí a kulturní promenádu, která vede po barokním mostě přes řeku Oslavu až na náměstí. Zde si děti mohly nakoupit suvenýry v hračkárně a zmrzlinu v cukrárně U Ráčků. Při zpáteční cestě na vlakové nádraží se mnozí ještě vyfotili na nábřeží řeky Oslavy s místním vodníkem a stádem divokých kačen.

Všem se výlet líbil a budou na něj jistě rádi vzpomínat.

Zita Marečková, třídní učitelka

Datum vložení: 18. 6. 2022 9:15